مزیت کرکره برقی به کرکره سنتی

کرکره برقی -کرکره اتوماتیک

مزیت کرکره برقی به کرکره سنتی

مزیت های کرکره برقی (کرکره اتوماتیک) نسبت به کرکره سنتی

کرکره های سنتی را حتما زیاد دیده اید. همان کرکره هایی که روی در اکثر مغازه ها کار می گذاشتند و موقع باز کردن مغازه با دست آن را بالا می دادند و هنگام بستن مغازه نیز با دست آن را پایین کشیده و قفلی به آن می زدند. با گذشت زمان و به وجود آمدن درب های اتوماتیک، نوعی از درب های اتوماتیک که کرکره برقی یا اتوماتیک نام دارد به بازار آمد. این کرکره ها به دلیل مزیت های بسیار زیادی که نسبت به کرکره های سنتی داشتند به زودی جای آن ها را در بازار گرفتند به طوری که امروزه تقریبا همه افراد به جای کرکره های سنتی از کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک استفاده می کنند.

در این بخش عمده ترین و مهم ترین مزیت های کرکره های مدرن برقی یا اتوماتیک نسبت به کرکره های سنتی را بررسی می کنیم:

اولین و مهم ترین ویژگی :

اولین و مهم ترین ویژگی و برتری کرکره های برقی نسبت به نوع سنتی آن، امنیت بالای کرکره برقی می باشد. در کرکره های سنتی تنها راه ایجاد امنیت زدن یک قفل به پایین کرکره بود و از این رو امنیت کرکره های سنتی بسیار پایین بود. اما کرکره های برقی همان طور که از نام شان پیداست با نیروی برق کار می کنند و از همین جهت قفل اتوماتیک دارند. کرکره های برقی دارای قفل و ترمز الکترومکانیکی می باشند و نیازی به قفل و کلید مجزا ندارند، از این رو امنیت کرکره های برقی یا اتوماتیک بسیار بالا می باشد که این مساله شاید مهم ترین دلیل انتخاب کرکره برقی است.

کرکره اتوماتیک پارسه استیل

کرکره اتوماتیک پارسه استیل

دومین ویژگی : 

دومین ویژگی کرکره برقی که آن را نسبت به کرکره های سنتی برتری می دهد، راحتی در استفاده است. هنگام استفاده از کرکره های سنتی باید خودتان اقدام به باز و بسته کردن کرکره می کردید. علاوه بر اینکه این کار از شما انرژی می گرفت، باز و بسته کردن کرکره های سنتی کار ساده ای نیز نبود. همچنین به دلیل روغن کاری های مداومی که کرکره های سنتی به آن نیاز داشتند، در هنگام باز و بسته کردن آن ها دست های تان بسیار کثیف می شد. اما کرکره های برقی دیگر مشکلات را ندارند. شما برای باز کردن یک کرکره برقی تنها نیاز به یک ریموت کنترل دارید. می توانید با فشردن یک دکمه روی ریموت کنترل کرکره را باز کنید و با فشردن دکمه دیگری آن را ببندید. سهولت در استفاده از ویژگی های اصلی درب های اتوماتیک می باشد که کرکره های برقی نیز یکی از آن ها است.

سومین ویژگی :

سومین مزیت کرکره های برقی نسبت به نوع دستی آن، بهینه سازی انرژی و جلوگیری از هدر رفتن انرژی می باشد. کرکره های دستی و سنتی به طور کلی نسبت به انرژی و هدر رفتن آن بی اهمیت بودند. در صورتی که کرکره برقی، مخصوصا کرکره هایی که تیغه های آن ها از نوع تیغه فوم دار می باشد، از هدر رفتن انرژی گرمایشی و سرمایشی جلوگیری می کنند. همچنین کرکره های اتوماتیک قادر هستند که آلودگی صوتی را به مقدار زیادی کاهش دهند، به این صورت که نه صدایی از بیرون به داخل بیاید و نه صدایی از داخل به بیرون برود.

دیگر مزیت : 

دیگر مزیت کرکره برقی نسبت به کرکره دستی سنتی این است که کرکره های برقی یا کرکره اتوماتیک هزینه نگهداری و سرویس بسیار کمتری نسبت به کرکره های سنتی دارند. کرکره های سنتی را باید به طور مداوم سرویس می کردید و این کار برای شما هزینه بالایی در بر داشت. همچنین نگهداری از کرکره سنتی برای شما هزینه بر بود. در حالی که کرکره های سنتی این گونه هزینه ها را بسیار کاهش داده اند.

مزیت دیگری که کرکره های برقی یا اتوماتیک نسبت به کرکره های سنتی دارند، استفاده از تیغه های مرغوب می باشد. کرکره های سنتی از تیغه های معمولی با کیفیت پایین استفاده می کردند که بسیار زود سوراخ می شدند و در معرض باران و برف به سرعت زنگ می زدند و همچنین رنگ آن ها سریعا از بین می رفت و شما مجبور بودید هزینه کنید تا کرکره را سرویس کرده و آن را رنگ کنید. اما کرکره های برقی یا اتوماتیک به دلیل اینکه از تیغه های مرغوبی استفاده می کنند زنگ نمی زنند، تیغه آن ها به راحتی خراب نمی شود و رنگ آن بسیار با کیفیت می باشد و در معرض آفتاب و باران و برف مقاوم و ماندگار است.

تنوع در رنگ را می توان از دیگر مزیت های کرکره برقی نسبت به کرکره سنتی دانست. کرکره های سنتی به طور عمده از رنگ های آبی و نیلی استفاده می کردند. این کرکره ها نه تنها هیچ تنوعی نداشتند بلکه در شکل دهی به دکوراسیون خارجی مغازه نیز هیچ کمکی نمی کردند. اما کرکره اتوماتیک یا برقی تنوع بالایی در رنگ دارند. به این ترتیب شما می توانید با توجه به طراحی مورد نظر خود با انتخاب رنگ کرکره دلخواه تان هماهنگی و هارمونی در محیط را به اجرا دربیاورید.

مزیت دیگر کرکره برقی نسبت به کرکره سنتی که می توان به آن اشاره کرد نداشتن محدودیت در استفاده است. همان طور که می دانید کرکره های سنتی را نمی توانستید در تمامی شهر های ایران استفاده کنید چرا که به آب و هوای مناطق مختلف سازگار نبودند. اما کرکره های برقی یا اتوماتیک به دلیل استفاده از تیغه های آلومینیومی مرغوب قابلیت استفاده در خشک ترین تا مرطوب ترین مناطق را دارند.

کرکره برقی - اتوماتیک

کرکره برقی – اتوماتیک

ویژگی مهم دیگری که  کرکره برقی را به کرکره سنتی برتری می دهد نبود آلودگی صوتی است. کرکره های سنتی هنگام باز و بسته کردن سر و صدای بسیار زیادی ایجاد می کردند. این سر و صدا نه تنها خوشایند نبود بلکه موجب آزار و اذیت دیگران و به خصوص همسایگانی که در آن محیط وجود داشتند می گشت. کرکره های برقی یا اتوماتیک این مشکل را حل کرده اند. حرکت کرکره های برقی با استفاده از موتور و به دلیل وجود تیغه های مرغوب هیچ گونه صدایی ندارد و آلودگی صوتی و مزاحمت برای دیگران ایجاد نمی کند.

جلوگیری از ورود موارد مزاحم از مزیت های مهم کرکره برقی نسبت به کرکen.wikipedia.org/wiki/Roller_shutterره سنتی به شمار می آید. از مهم ترین این موارد مزاحم می توان به سارقان اشاره کرد. کرکره اتوماتیک از گیربکس بسیار قدرتمندی استفاده می کند. این گیربکس قوی از باز شدن کرکره برقی تحت فشار خارجی و به صورت دستی جلوگیری می کند. همچنین از دیگر موارد مزاحم می توان به گرد و غبار و باد و باران اشاره کرد. کرکره های برقی به دلیل طراحی خاص سیستم و استحکام مکانیکی قطعات آن مانع از ورود گرد و غبار و همچنین باد و باران (در مواقعی که طوفان به پا شده است) به فضای داخلی محیط می شوند

مزیت دیگری که کرکره برقی نسبت به کرکره سنتی دارد محدود نبودن در استفاده و تنوع در نصب است. کرکره های سنتی برای طول و عرض خاصی از مغازه ها و پارکینگ ها قابل استفاده و قابل اجرا بودند. اما کرکره های برقی یا اتوماتیک هیچ گونه محدودیتی در نصب و اجرا ندارند. به این معنی که اگر ورودی شما از نظر طول و عرض بسیار نامتعارف باشد یعنی طول بسیار زیاد یا عرض بسیار زیاد یا بسیار کم داشته باشد، در هر صورت قابل اجرا است. به این ترتیب شما می توانید با استفاده از کرکره برقی ایده های خلاقانه خود را به راحتی اجرا کنید.

قیمت کرکره برقی نسبت به کرکره سنتی از دیگر مزیت های آن می باشد. کرکره های برقی با توجه به امکاناتی که ارائه می دهند و کارایی بالایی که دارند با این وجود قیمت آن ها بسیار مناسب است. کرکره های سنتی که معایب و ضعف های زیادی داشتند به نسبت، قیمت مناسبی نداشتند اما قیمت کرکره های برقی مقرون به صرفه است.

شاید با خود بگویید کرکره برقی در هنگامی که برق قطع شده است از کار می اف犀利士 تد. اما این گونه نیست. دیگر مزیت کرکره های برقی این است که در هنگام قطع شدن برق امکان باز و بسته کردن آن ها به صورت دستی نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی مشتری ما اینجا است تا به سوالات شما پاسخ دهد.
👋 سلام ، چطور می تونم کمک کنم؟